Agroetanol

Besöksadress: Hanholmsvägen 69, Norrköping 

Postadress: Box 932, 601 19 Norrköping

Faktura-adress:
Lantmännen Agroetanol AB
Facknummer 950758
R 059
106 54 Stockholm

Telefon växel: +46 10 556 01 50 

Hitta hit: Agroetanol ligger på Händelö i Norrköping. 

Karta


Försäljning
Tag gärna direktkontakt med våra säljare för respektive produkt/tjänst.


Försäljning Foder
Tannia Marinado 
tannia.marinado@lantmannen.com
+46 10 556 39 67


Försäljning  Etanol / Drivmedel
Mårten Larsson
marten.larsson@lantmannen.com
+46 72 236 14 86


Råvaror (ej spannmål)
Robert Roos
robert.roos@lantmannen.com
+46 72 535 04 98


Logistik / mottagning
Vår logistikavdelning svarar på frågor som rör transporter.


Jana Thomas
Logistiker - etanol
jana.thomas@lantmannen.com 
+46 10 5561486


Sofia Harrysson
Logistiker - foder
sofia.harrysson@lantmannen.com 
+46 10 5562134


Svan Kristinsson
Koordinator mottagningscentral
svan.kristinsson@lantmannen.com 
+46 10-5561448


Ekonomiavdelning / fakturafrågor

Anna-Karin Hjärtström
Chef redovisning & Backoffice
anna-karin.hjartstrom@lantmannen.com

Faktura-adress 

Fakturor till oss måste ha följande adress för att fungera i vårt scanningssystem:

Lantmännen Agroetanol AB
Facknummer 950758
R 059
106 54 Stockholm



Ledningsgrupp


Affärschef
Martin Engström
martin.engstrom@lantmannen.com


Ekonomichef
Karin Palm
karin.palm@lantmannen.com


Innovationschef
Andreas Gundberg
andreas.gundberg@lantmannen.com


HR-chef
Pernilla Kark
pernilla.kark@lantmannen.com


Chef Kvalitet, Miljö & Säkerhet
Sandra Halldin
sandra.halldin@lantmannen.com


Supply chain chef 
Lars-Gunnar Edh (tf)
lars-gunnar.edh@lantmannen.com


Produktionschef 
Peter Nimrodsson
peter.nimrodsson@lantmannen.com


Kontakt Lantmännen

För fler kontaktuppgifter till olika bolag och personer inom Lantmännen sök vidare på lantmannen.com